Zaproszenie na konferencję – „Nowa rzeczywistość – wyzwania rynku pracy w czasach nieprzewidywalnej zmiany”

0
886
views

Na prośbę Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego przekazujemy zaproszenie do udziału w konferencji EduLab – „Nowa rzeczywistość – wyzwania rynku pracy w czasach nieprzewidywalnej zmiany”. Jesteśmy przekonani, że jest to temat, który może być interesujący dla wielu Mieszkańców naszej Gminy – zarówno pracodawców, jak i pracowników, dlatego zachęcamy do zapoznania się z poniższymi informacjami i udziału w konferencji.

 

W marcu br. ogłoszono w Polsce stan zagrożenia epidemicznego, a następnie stan epidemii. Dążąc do przeciwdziałania rozprzestrzeniania się koronawirusa zostały wprowadzone rozwiązania, które wpłynęły nie tylko na polską gospodarkę, ale również na rynek pracy w naszym kraju. W I kwartale 2020 roku zostało w Polsce zlikwidowanych prawie 120 tys. miejsc pracy, z czego prawie 25% z powodu epidemii. Na szczęście, na początku lipca liczba ogłoszeń o pracę wróciła do poziomu sprzed ogłoszenia pandemii.

Sytuacja na rynku pracy jest więc bardzo zróżnicowana i dynamiczna, a pracownicy i pracodawcy borykają się z realnymi problemami.

 

Wielu pracowników i pracodawców pyta jak koronawirus wpłynął na rynek pracy w Polsce? Czy mamy obecnie do czynienia z rynkiem pracownika czy pracodawcy? Jakie kwalifikacje u pracowników są dziś najbardziej poszukiwane na rynku pracy? Jakie będą – kiedy już skończy się epidemia? Jakich specjalistów poszukują pracodawcy? A jakie specjalizacje będą na topie po epidemii?

 

Wiele firm – by zapobiec likwidacji miejsc pracy oraz zachować wymagany dystans społeczny – umożliwiła swoim pracownikom wykonywanie pracy poza miejscem jej stałego wykonywania, tj. pracę zdalną.

 

Praca w trybie zdalnym przyniosła jednak pracownikom i pracodawcom kolejne dylematy. Jak komunikować się z pracownikami? Jak przekazywać im trudne decyzje? Jak wspierać pracowników w procesie nagłej zmiany? Jak odnaleźć wewnętrzną motywację w warunkach izolacji i pracy w domu? Jak komunikować się z klientami firmy?

 

Wszystkich z Państwa, którzy zadają sobie podobne pytania jak ww. wymienione, serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji EduLab – „Nowa rzeczywistość – wyzwania rynku pracy w czasach nieprzewidywalnej zmiany” organizowanej przez Małopolską Agencję Rozwoju Regionalnego S.A., we współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie oraz Instytutem Badań Edukacyjnych.

 

W konferencji, jako prelegenci wezmą udział eksperci z zakresu HR i biznesu, posiadający wieloletnie doświadczenie w swoich obszarach. Są wśród nich: HR Biznes Partnerzy Małopolskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A., specjaliści i doradcy zawodowi Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie, regionalni liderzy ds. Zintegrowanego Systemu Kwalifikacji z Instytutu Badań Edukacyjnych, jak również trenerzy biznesu i wykładowcy Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie.

Konferencja jest skierowana do pracowników firm i instytucji oraz menedżerów, kierowników i właścicieli firm (program konferencji podzielony na 2 bloki tematyczne: dla pracowników, dla menedżerów).

 

Konferencja EduLab „Nowa rzeczywistość – wyzwania rynku pracy w czasach nieprzewidywalnej zmiany” będzie doskonałą okazją do wymiany doświadczeń, wysłuchania praktycznych wskazówek i rozwiązań mogących pozytywnie wpłynąć na obecną sytuację pracodawców i pracowników na szybko zmieniającym się rynku pracy.

 

Udział w konferencji jest bezpłatny – konferencja odbędzie się w formie online na platformie Zoom 27.10.2020 r.

 

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI: https://www.marr.pl/edulab/

Do zarejestrowanych uczestników zostanie wysłany link do spotkania.