Koncert z okazji Dnia Kobiet 6.03.2022 r.

0
514
views

Koncert z okazji Dnia Kobiet
Wszystkim Paniom z okazji Dnia Kobiet życzymy wszystkiego najlepszego, spokoju ducha, poczucia bezpieczeństwa, dużo miłości i spełnienia marzeń.
Z tej okazji w niedzielę szóstego marca zaprosiliśmy Panie na koncert pod patronatem wójta gminy Jerzmanowice-Przeginia Tomasza Gwizdały z udziałem zespołu Sokoły pod kierunkiem Vasyla Stefanyuka.
Sokoły już od przeszło 20 lat uświetniają nasze lokalne imprezy, niezmiennie bawiąc i radując publiczność. Zespół tworzą młodzi ludzie, którzy tu pod wprawnym okiem instruktora Pana Stefanyuka uczyli się gry na instrumentach muzycznych, a grają m.in. na skrzypcach, akordeonie, kontrabasie, fletni, gitarze.
Tym razem koncert odbył się w zespole szkół w Jerzmanowicach, na sali gimnastycznej. Za pomoc w organizacji dziękujemy Pani dyrektor Ewie Rogóż oraz pracownikom szkoły.
Podczas koncertu wysłuchaliśmy wielu i lubianych piosenek i utworów ludowych. Wśród przybyłych gości byli m.in. Pan wójt z rodziną, Tadeusz Nabagło (członek zarządu powiatu krakowskiego), rodzina i znajomi z Ukrainy Pana Vasyla, wyróżniały się też spośród innych panie z KGW Czubrowice w barwnych strojach ludowych.
Licznie zgromadzona publiczność zapełniła salę gimnastyczną i hojnie wynagradzała zespół gromkimi brawami. Urozmaiceniem koncertu były występy solistek popularnych Oliwii Leja i Mileny Tyliby, bardzo ciepło przyjęte przez zgromadzonych gości. Równie entuzjastycznie przyjęto występ z wiązanką pieśni góralskich Filipa Tyliby.
Na zakończenie koncertu wszyscy soliści wykonali utwór „Kwiaty kocham i Ciebie”, a Pan wójt złożył życzenia wszystkim kobietom i każdej z obecnych wręczył symboliczny kwiatek.
W drugiej części imprezy, gościnnie wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Złoty Kłos”. Zespół założony w 2008 roku, prezentuje głównie tańce narodowe (polonez, krakowiak, mazur) i różnych regionów m.in. Krakowiaków Wschodnich, tańce Rzeszowskie, Lubelskie, Sądeckie, Śląskie czy Przeworskie. W swoim repertuarze posiada formacje tańców towarzyskich. Ponadto ZPIT „Złoty Kłos” bierze udział i uświetnia różne uroczystości gminne, obrzędowe i rodzinne, m.in. wystawili widowisko artystyczne „Małopolskie Betlejem”.
Tancerze z ZPiT „Złoty Kłos” wystąpili w pięknych strojach ludowych, a swoim żywiołowym występem ubogacili ten świąteczny dzień i przekazali mnóstwo pozytywnej emocji i energii.
Serdecznie dziękujemy prowadzącym zespoły Panom Vasylowi Stefanyukowi i Kazimierzowi Cyganowi oraz wszystkim wykonawcom, młodym uzdolnionym artystom za piękne występy. Były one dla nas niesamowitym przeżyciem, a dzięki zaprezentowanym utworom i tańcom przenieśliśmy się w całkiem inny świat artystycznych doznań. Choć na chwilę mogliśmy oderwać nasze myśli od trudnych tematów. To dzięki Wam mogliśmy przeżyć wspaniałe chwile z piękną muzyką, piosenką i tańcem. Wszystkim artystom składamy życzenia wszelkiej pomyślności i sukcesów w pracy artystycznej i w życiu osobistym.