Koncert „Pieśń nad pieśniami” w Racławicach!

0
510
views

 

W niedzielę 17 października o godzinie 17.00 w kościele w Racławicach odbędzie się wyjątkowy koncert „Pieśń nad pieśniami”.

Słowo o koncercie i wykonawcach:

„Pieśń nad Pieśniami”

Zapraszamy na sześćdziesiąt  minut wspólnego poszukiwania piękna i opowieści o miłości.  Połączy nas jeden cel – fala dźwięków przepływająca przez cała Polskę, by obudzić to co uśpione i zachwycić tym co prawdziwe i doskonałe!

O Pieśni nad Pieśniami

Najwspanialsza! Ponadczasowa! Wielowymiarowa!

Taka jest Pieśń nad Pieśniami, autorstwa biblijnego króla Salomona.

Przez wieki, nikt nie podważył jej piękna, a komentatorzy prześcigają się w odkrywaniu nowych znaczeń, symboli i powiązań.

Trochę ją zapomnieliśmy, zagłuszyliśmy, wyparliśmy ze świadomości.

Jej piękno przytłumiliśmy, jednak ono odżywa, tu i teraz!

O kompozycji

Kompozycja muzyczna autorstwa Agnieszka Fiuk to pierwszy w Polsce taki projekt muzyczny, gdzie na pierwszy plan wysuwa się wierność biblijnemu tekstowi. Muzyka ma pomóc w jego poznaniu i zachwyceniu się nim.

Cała Księga zawarta jest w 22 utworach pełnych emocji i zaangażowania bohaterów.

 

Wykonawcy:

„Trio EUFONIA” w składzie:

Agnieszka Fiuk – głos Oblubienicy, fortepian, słowo narracji

wokalistka, pianistka, kompozytorka, autorka tekstów i organizatorka koncertów i warsztatów muzyczno -biblijnych. Tworzy i wykonuje utwory poetyckie z towarzyszeniem fortepianu. Nagrodzona Grand Prix „Cantus Mater”  za wkład w krzewienie Mzyki sakralnej. Nagrała dwie płyty: „Ocalona” (Psalmy) oraz „Pieśń nad Pieśniami”. Od 2021 r. prezeska Fundacji „Eufonia”, której misją jest zapraszanie ludzi do dostrzegania i współtworzenia piękna. Aktualnie wydaje kurs internetowy „Czytaj Biblię Słowem i muzyką” o księgach Mądrościowych.

 

Marcin Kupczyk – głos Oblubieńca

niegdyś twórca i wokalista zespołu YellowPot. Dzisiaj prężnie działający wokalista Diakoni muzycznej we wspólnocie Nowa Ewangelizacja rozmiłowany w modlitwie uwielbienia. Od 4 lat wokalista w projekcie Pieśń nad Pieśniami

 

Marta Madejska – głos córek Jerozolimskich wokalistka pasjonująca się w śpiewaniu muzyki chrześcijańskiej. Jest wokalistką częstochowskiego zespołu „77 FM”. Aktualnie również nagrywa solową debiutancką płytę „Po Twoich śladach”, której single zdobywa pierwsze miejsca list przebojów w rozgłośniach radiowych.