Warsztaty muzyczne – „Jak ćwiczyć efektywnie”

0
3629
views

Serdecznie zapraszamy do udziału w warsztatach muzycznych pod tytułem „Jak ćwiczyć efektywnie”, które odbędą się w Gminnym Ośrodku Kultury w Jerzmanowicach.

Warsztaty dedykowane są muzykom grającym na instrumentach dętych!

Warsztaty odbędą się 26 czerwca w siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury w Jerzmanowicach(wskazówki dojazdu znajdują się poniżej).

PROGRAM

10:00 – rozpoczęcie

10:15 – wykład (cześć 1) „Jak ćwiczyć efektywnie” prowadzący Tomasz Skiba

11:00 – przerwa

11:15 – wykład (cześć 2)

12:00 -przerwa obiadowa

13.00-18.00 -konsultacje indywidualne otwarte (Tomasz Skiba, Sebastian Sołdrzyński)

18:30 Zakończenie


Warsztaty dedykowane są muzykom grającym na instrumentach dętych. Program zaplanowany został w taki sposób, by każdy z uczestników, oprócz możliwości uczestniczenia w zajęciach wspólnych mógł również wziąć udział w konsultacjach indywidualnych, które będą miały charakter otwarty. Oznacza to, że podczas zapisów uczestnik zostanie również poinformowany o godzinie indywidualnej konsultacji z jednym z prowadzących. Jednocześnie konsultacjom tym będą mogli się przysłuchiwać inni uczestnicy. Dzięki tej formule czas warsztatów zostanie wykorzystany najbardziej efektywnie.

Warsztaty prowadzić będzie dwóch wybitnych muzyków z dużym doświadczeniem pedagogicznym:

p. Sebastian Sołdrzyński – Ukończył Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach pod kierunkiem Piotra Wojtasika. Sebastian Sołdrzyński miał przyjemność współpracować z takimi artystami jak: Ray Charles, Herbie Hancock, Patti Austin, Kurt Elling, Eric Marienthal, Bob Mintzer, Rodger Fox, występował w wielu miejscach na świecie od Carnegie Hall w Nowym Jorku po nagrania w Capitol Studios w Hollywood.

W latach 1998-2010 zajmował miejsce w składach orkiestr festiwalowych (KFPP w Opolu, Sopot Festiwal, Top Trendy). Lead trumpet podczas koncertów w Polsce HERBIE HANCOCK’a w maju 2004. Lead Trumpet w pierwszych 5 edycjach TAŃCA Z GWIAZDAMI oraz 7 edycjach JAK ONI ŚPIEWAJĄ. Był również wykładowcą na Akademii Muzycznej w Poznaniu (Instytut Jazzu 2009-2010), na Massey University New Zealand School of Music w Wellington. 2012-2014. Jest autorem wydanych w 2005 roku ćwiczeń na trąbkę „Warming Up”.Obecnie z dużym powodzeniem zajmuje się swoim autorskim projektem edukacyjnym- BRASS WORKSHOP. (informacje za:http://sebastiansoldrzynski.pl/?page_id=42)

p. Tomasz Skiba – Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w ZSM im. I. J. Paderewskiego w Krośnie w klasie fortepianu. Po kilku latach, rozpoczął naukę w klasie saksofonu mgr Jarosława Seredy. Grę na saksofonie studiował w Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie prof. Andrzeja Rzymkowskiego, gdzie ukończył studia z wyróżnieniem. Jest także absolwentem studiów podyplomowych w Hochschule fuer Musik w Norymberdze w klasie prof. Guntera Priesnera gdzie otrzymał również dyplom z wyróżnieniem.

Swoje umiejętności doskonalił na wielu kursach mistrzowskich prowadzonych przez m.in.: Claude’a Delangle, Jean–Marie Londeixa, Arno Bornkampa, Nobuya Sugawę, Johanesa Ernsta, Jeroma Laran, Christiana Wirth’a Boba Mintzera, Piotra Barona, Jana Ptaszyna Wróblewskiego, Tomasza Szukalskiego(informacje za: https://www.konfrontacje.busko.pl/tomasz-skiba-warsztaty-saksofonowe).

Miejsce: GOK Jerzmanowice, Centralna 97.

Link do mapy: https://goo.gl/maps/zggEuu9t5wKEiqTW8

Liczba miejsc ograniczona!

Członkowie orkiestr z terenu Gminy Jerzmanowice-Przeginia: bezpłatnie.

Pozostali uczestnicy: 50 złotych.

Obiad uczestnicy zapewniają sobie we własnym zakresie.

Zapisy i informacje u pana kapelmistrza Pawła Suszka pod numerem telefonu:796-496-225 do 24 czerwca lub wyczerpania miejsc.