Warsztaty wakacyjne dla dzieci i młodzieży!

0
1837
views

Jak ćwiczyć umysł? Jak radzić sobie z emocjami? Jak planować swój czas, by mieć go pod dostatkiem?

Na te i na wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie podczas warsztatów dla dzieci i młodzieży, które poprowadzą p. Katarzyna Furman i p. Martyna Sekulak, które psychologiczne wykształcenie i doświadczenie łączą z nieszablonowym podejściem i kreatywnymi sposobami pracy z młodymi ludźmi.

Warsztaty są bezpłatne, jednak ze względów organizacyjnych obowiązują zapisy, zaś ilość miejsc jest ograniczona.
Istnieje możliwość zapisania dziecka na poszczególne zajęcia(w miarę dostępności miejsc) lub na całość warsztatów.

Zapisy pod numerem telefonu: 12 389 51 97 lub adresem e-mail: gok@jerzmanowice.eu. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Tematy spotkań:
11 lipca – Umysł ostry jak brzytwa – czyli ćwiczymy koncentrację
– zabawy poprawiające zdolność do koncentracji uwagi

18 lipca – Co dwie głowy to nie jedna! – korzyści płynące ze wspólnego działania, jak dogadać się w grupie?

25 lipca – Jak odnaleźć porządek w chaosie? – czyli planowanie wolnego (i nie tylko) czasu, narzędzia ułatwiające organizację zadań, planujemy wycieczkę do lasu.

1 sierpnia – Poznajemy świat różnymi zmysłami – dotykamy, wąchamy, smakujemy, słuchamy, oglądamy. Co w trawie piszczy?Jesteśmy uważni. Poznajemy techniki relaksacyjne, oddechowe, elementy hortiterapii, ścieżki sensoryczne.

22 sierpnia – W głowie się nie mieści! Oswajamy emocje. Gry i zabawy ułatwiające rozpoznawanie, nazywanie i wyrażanie emocji

29 sierpnia – Przez żołądek do serca umysłu! Poznajemy techniki gastrofizyki. Czy chrupek zawsze tak samo chrupie? Czemu na widok pysznych rzeczy cieknie nam ślinka? Bawimy się w młodych naukowców!

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
6-9 lat (od 10.00 do 12.00)
10-14 lat(od 12.30 do 14.30)

Biogramy prowadzących:
Katarzyna Furman – psycholog, w trakcie całościowego szkolenia systemowo-psychodynamicznego uprawniającego do uzyskania certyfikatu psychoterapeuty. Doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą zdobywała podczas licznych staży i wolontariatów w Polsce oraz pracując w Wielkiej Brytanii. Obecnie pracuje z dziećmi i młodzieżą z całościowymi zaburzeniami rozwoju, ADHD i trudnościami społeczno-emocjonalnymi, prowadząc terapię indywidualną i grupową.

Martyna Sekulak – psycholog, pracuje z dziećmi i młodzieżą w Placówce Wsparcia Dziennego TPD – świetlicy środowiskowej “Promyczek”, gdzie prowadzi m.in. zajęcia profilaktyczne. W ramach studiów doktoranckich w Instytucie Psychologii Stosowanej prowadzi zajęcia akademickie, realizuje badania i pisze doktorat z obszaru komunikacji społecznej