Kolorowe ferie 17 – 28.01.2022

0
531
views

Kolorowe Ferie 2022
Ferie zimowe to bardzo oczekiwany czas odpoczynku dla dzieci i młodzieży.
Część dzieci wyjechała na wymarzone ferie, niemniej jednak nie wszyscy mogli czy też chcieli wyjechać. Z myślą o tej grupie dzieci Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach zadbał o to by można było spędzić ten czas odpoczywając aktywnie.
W ramach programu „Kolorowych ferii” przygotowano różnorodną ofertę zajęć, tak by każdy mógł wybrać coś dla siebie.
Dwa razy w tygodniu było Zimowe Kino i wówczas młodzi widzowie mogli zobaczyć ciekawy film, a wtedy duża sala zamieniała się w salę kinową. Za każdym razem była to filmowa niespodzianka – i tak raz to familijna opowieść o pięknej przyjaźni, a innym razem np. wydarzenia z życia czworonożnych bohaterów.
Z kolei dla zainteresowanych muzyką przygotowano spotkania, podczas których można było przetestować swoją wrażliwość muzyczną, posłuchać brzmienia instrumentów muzycznych.
Nie zabrakło również zajęć świetlicowych, na których milusińscy przygotowywali kolorowe upominki dla swoich babć i dziadków.
Aktorzy teatru Maska, którzy przybyli do nas z animacją teatralną „ Kraina śniegu. Zabawy z Elizą i Bałwankiem” wprowadzili dzieci w świat wspólnej zabawy, licznych konkursów i niespodzianek, a uśmiechnięte i rozpalone rumieńcem buzie najlepiej świadczyły o dobrej zabawie.
Niewątpliwą atrakcją Kolorowych ferii była robotyka, niezmiennie ciesząca się zainteresowaniem. Roboty bowiem są z nami na co dzień, a w połączeniu z nowymi technologiami pomagają nam w bardzo wielu dziedzinach życia. Być może udział w tych zajęciach zainspiruje kogoś do wyboru zawodu w przyszłości.
Ostatni dzień ferii przypominał nam o tym, że to czas karnawału. Z tejże okazji został zorganizowany konkurs „najciekawszy strój karnawałowy”, podczas którego dzieci prezentowały swoje przebrania a następnie uczestniczyły w balu. W atmosferze świetnej zabawy i różnorakich aktywności dzieci spędziły miło i aktywnie czas. Zwycięzcy konkursu odebrali nagrody, a pozostali uczestnicy zajęć otrzymali drobne upominki.
Tym sposobem ferie minęły szybko i bezpowrotnie, ale przecież już niedługo wakacje…. Dlatego – do zobaczenia niebawem.