Żywa szopka Bożonarodzeniowa w centrum Jerzmanowic już po raz trzeci! 19.12.2021

0
253
views

Żywa szopka Bożonarodzeniowa w centrum Jerzmanowic już po raz trzeci!
19 grudnia b.r. od wczesnych godzin popołudniowych aż do wieczora centrum Jerzmanowic rozbrzmiewało kolędami. Zgormadzeni wokół żywej szopki zaproszeni goście, Mieszkańcy oraz lokalne zespoły radośnie śpiewały Nowonarodzonemu.
Żywa szopka została otwarta już w piątkowe popołudnie 17 grudnia i była dostępna przez całą dobę aż do 27 grudnia.
Wzbudzała ogromne zainteresowanie zarówno wśród Mieszkańców jak i przybywających turystów. W stajence oprócz figur świętej rodziny pojawiły się żywe zwierzęta. W zagrodach można było zobaczyć: dwugarbnego wielbłąda, muflony, kucyki, owce, cielak, kozy, były także kury i gołębie. Najwięcej radości żywa szopka sprawiła dzieciakom, które chętnie przychodziły i oglądały zwierzęta, a największe zainteresowanie wzbudzał wielbłąd. Była to okazja do spotkania, złożenia sobie życzeń i śpiewania kolęd. Nie zabrakło wielu atrakcji: przejażdżek na kucykach, kiermaszu świątecznego z rękodziełem, ozdobami świątecznymi, stoisk gastronomicznych, a także św. Mikołaja z podarunkami. Żywa Szopka, w Jerzmanowicach, której pomysłodawcą jest Wójt Gminy Tomasz Gwizdała, to nie tylko lokalna atrakcja ale także laureat konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” w kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna”.
Żywa szopka na czas świąt stała się miejscem pięknych spotkań i wspólnego śpiewu, a przede wszystkim dzielenia się radością z przyjścia na świat naszego Zbawiciela. Partnerem wydarzenia było Województwo Małopolskie, patronat honorowy sprawował Wojciech Pałka Starosta Krakowski.
Projekt zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu województwa małopolskiego, starostwa powiatowego w Krakowie oraz lokalnym sponsorom.
Do zobaczenia za rok!