Ferie 2018

0
1472
views

Gminny Ośrodek Kultury w Jerzmanowicach przygotował zajęcia dla dzieci i młodzieży na czas ferii – 19 do 23 lutego.

Przygotowano szeroką ofertę zajęć w pomieszczeniach należących do GOK-u tj. w remizie OSP w Łazach, w remizie OSP w Sąspowie, w Domu Ludowym w Przegini, w Wiejskim Domu Kultury w Racławicach oraz w siedzibie GOK-u w Jerzmanowicach.

Frekwencja w czasie ferii przedstawiała się następująco:

  • Filia GOK-u w Łazach – brak zainteresowania,
  • Filia GOK-u w Przegini: 19 luty 4 osoby, 20 luty 12 osób, 21 luty 5 osób, 22 luty 4 osoby, 23 luty 10 osób,
  • Filia GOK-u w Racławicach: 19 luty – 12 osób, 21 luty 9 osób, 23 luty 7 osób,
  • Sala GOK-u w Sąspowie – brak zainteresowania.
  • Budynek GOK-u w Jerzmanowicach – 20 luty – ok. 70 osób.

Wśród oferowanych zajęć były: warsztaty plastyczno-techniczne, kulinarne, zajęcia sportowe i integracyjne, wspólne gry i zabawy, zajęcia muzyczne. Dla najmłodszych mieszkańców gminy odbył się pokaz iluzji w wykonaniu Romana Roszyk w budynku GOK-u w Jerzmanowicach. Przedstawienie skierowane było do najmłodszych widzów.

Kolorowe rekwizyty oraz konstrukcja pokazu, umożliwiająca wspólne czarowanie, pobudziły wyobraźnię, a odpowiednio dobrane efekty pozostawiły miłe wspomnienia w pamięci milusińskich. Dzięki nauce drobnych trików dzieci były w stanie powtórzyć efekt samodzielnie i miały przy tym dużo śmiechu i zabawy.

Młodzież z przyjemnością brała udział w programie „Mam talent”. Uczestnicy zajęć feryjnych mogli wspólnie pośpiewać i zagrać na niektórych instrumentach, oczywiście pod czujnym okiem instruktora. Ogromne zainteresowanie młodych pozwoliło wyłonić kilka naprawdę dobrze zapowiadających się talentów muzycznych.

Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia plastyczne, w czasie których uczestnicy tworzyli różne prace plastyczne np. namalowano autoportrety, które później dekorowały ściany sali GOK-u.

Dużą popularnością cieszyły się różnego rodzaju gry planszowe, a fani sportu mogli się wykazać w grze w tenisa stołowego.

Wszystkim uczestnikom zajęć podobały się nasze propozycje spędzania wolnego czasu, a to spowodowało, że drugi tydzień ferii minął wyjątkowo szybko.